BIG BROTHER... I'll be watching you!

7. července 2013 v 18:38 | Chordy
BIG BROTHER VÁS VIDÍ... Není nikdo, kdo by neznal tuhle typicky kontejnerovou realityshow ve které je partička několika lidí zavřená do jednoho domu na několik týdnů, bez jakéhokoliv kontaktu s okolím. Big Brother patří mezi nejpopulárnější realityshow na světě, tendo formát vznikl v Nizozemí a vytvořil jej pan John De Mol, který vytvořil svou produkční firmu Endemol, kterná také vlastní například pěveckou soutěž The Voice. Název Big Brother pochází z názvu románu George Orwella 1984, ve kterém vystupovala postava všesledujícího vládce zvaného Velký bratr (Big brother). Odsud také pocházní známý výrok Velký bratr tě sleduje (Big Brother is watching you). A o tom je i tato soutěž, soutěžící (housemates) jsou 24 hodin denně pod neustálým dohledem několika desítek kamer, které jsou rozmístěny po celém domě, a odpoloouchávany mikrofony, které jsou tatkéž po celém domě plus každý soutěžící před vstupem do domu obdrží malý mikroport.
http://www.elfpack.com/stuff/07-big-brother-house1%5B1%5D.jpg?jpg=y
Každý týden probíhají nominace, kdy soutěžící ve zpovědnici označí soutěžícího (obvykle 2) se kterými už v domě nechtějí žít. Ti s nejvyšším počtem nominací jsou stavěni diváckému hlasování a ti nakonec rozhodnou kdo dům opustí. Ve finále jeden soutěžící obdrží finanční výhru.
http://www.bigbrotherarchive.com/_Media/big-brother-us-photo-shot-3.jpeg
První Big Brother byl vysílan v roce 1999 a od té doby ho viděly a ještě vidět můžou milióny diváků ve více než 70 zemích světa. Mezi nejznámější série patří Britský Big Brother, který v těchto dnech vysílá už 14. sérii. A nebo Americký Big Brother, který už vysílá 15. sérii. Za tu dobu se pravdila Big Brothera mnohokrát změnily a nebo vytvořily úplně jiné, jako například Big Brother USA a nebo Secret Story (francouzská verze Big Brother).

Vy se můžete těšit na Big Brother v simíkovské verzi, kterých je taky všude po internetu plno. Zatím více neprozradím, jen tu buďte zítra od 10:00 bude každou hodinu až do 21:00 přibývat článek MEET THE HOUSEMATE (Poznejte soutěžícího) a ve 21:10 na vás čeká anketa. Sledujte tento blog i nadále pro více informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama